Φινάλε με ισοπαλία

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα μας στο φινάλε της ΕΠΣ Αθηνών κόντρα στην Θύελλα Αγίου Δημητρίου εκτός έδρας.

Οι παίκτες του Σταύρου Παπανδρέου είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο ανοίγοντας το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Βλάμη, όμως δεν κατάφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός της ομάδας μας μειώθηκε, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα στο 68 η Θύελλα να ισοφαρίσει.

Από εκείνη τη στιγμή μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης καμία απ τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να απειλήσει, ώστε να φτάσει στη νίκη.

Να σημειώσουμε ότι η ομάδα μας τερμάτισε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Σταύρος Παπανδρέου): Κόρδας, Κοζάκης, Τζινευράκης (57᾽ Νομικός), Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης, Αρώνης, Βλάμης, Μιτσάνι (75᾽ Καρπέτας), Κασπίρης, Κολοβός