Νίκη με ανατροπή!

Με κάθε τρόπο νικάει ο Άγιος Δημήτριος, καθώς σήμερα επικράτησε με 3-1 του Απόλλωνα Αθηνών-Δάφνης εκτός έδρας, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αθηνών.

Οι παίκτες του Σταύρου Παπανδρέου είχαν απ᾽ την αρχή τον έλεγχο της αναμέτρησης, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρουν πρώτοι δίχτυα στο 34ο λεπτό.

Η αντίδραση απ᾽ την ομάδα μας ήταν άμεσα, καθώς στο 43ο λεπτό ο Ερμάλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου σε 1-1.

Στην επανάληψη η παίκτες της Μπάρτσα συνέχισαν το ίδιο δυναμικά, με τον Βλάμη στο 68ο λεπτό να δίνει προβάδισμα στην ομάδα μας και τον Μιτσάνι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ(Σταύρος Παπανδρέου): Κόρδας, Κοζάκης, Τζινευράκης (45᾽ Κοτσοβός), Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης, Αρώνης (87᾽ Πλατέλλας), Βλάμης, Βαφειάδης (61᾽ Νομικός), Κασπίρης, Ερμάλ (72᾽ Μιτσάνι)