Διπλό στο Καλαμάκι

Τη νίκη με 2-0 πανηγύρισε η ομάδα μας εκτός έδρας κόντρα στον Άρη Καλαμακίου, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αθηνών.

Το πρώτο ημίχρονο είχε γρήγορο ρυθμό και πολλές μάχες, με το παιχνίδι να παίζεται κυρίως στο κέντρο, χωρίς καμία ομάδα να καταφέρει να απειλήσει ιδιαίτερα.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό και ξεκίνησε να πιέζει ώστε να σκοράρει, κάτι που κατάφερε να το κάνει στο 79ο λεπτό, με σκόρερ τον Μιτσάνι.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν και να ισοφαρίσουν στον χρόνο που απέμενε, όμως δεν τα κατάφεραν. Αντιθετα, η ομάδα που βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα ήταν ο Άγιος Δημήτριος, καθώς στις καθυστερήσεις του αγώνα έκανε το 2-0, με σκόρερ τον Ερμάλ.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Σταύρος Παπανδρέου): Κόρδας, Κοζάκης, Τζινευράκης (46᾽ Βαφειάδης), Λεονάρνο (λ.τρ 40´ Βλαχόπουλος), Σέχου, Γεωργιάδης, Αρώνης (83᾽ Νομικός) Βλάμης, Μιτσάνι (85᾽ Ερμάλ), Κασπίρης, Κοτσοβός