Τριάρα και τρίποντο

Τη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η ομάδα μας κόντρα στον Πανερυθραϊκό εντός έδρας, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αθηνών.

Ο Πανερυθραϊκός ήταν αυτός που έφτασε κοντά στο γκολ με την έναρξη του αγώνα, καθώς είχε δοκάρι, όμως η απάντηση απ τους παίκτες του Σταύτου Παπανδρέου ήταν άμεση.

Στο 6ο λεπτό ο Κοτσοβός κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κασπίρης, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Κοτσοβός σέρβιρε και ο Μιτσάνι έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό ο Κασπίρης σημείωσε το 2ο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα, έκανε ο Αναστάσης Κυριακόπουλος, ο οποίος είναι μέλος των Ακαδημιών μας.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Σταύρος Παπανδρέου) Κόρδας, Κοζάκης (88᾽ Κυριακόπουλος), Τζινευράκης (46᾽ Νομικός ), Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης, Αρώνης, Βλάμης, Μιτσάνι (68᾽ Ερμάλ), Κασπίρης, Κοτσοβός (λ. τρ. 75´ Βλαχόπουλος)