Τρίποντο στην Κυψέλη

Ακόμα μια νίκη πανηγύρισε η ομάδα μας, καθώς επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Αθηναΐδας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αθηνών.

Οι παίκτες του Σταύρου Παπανδρέου μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Μιτσάνι να χάνει πολύ νωρίς την ευκαιρία να κάνει το 1-0. Ότι δεν κατάφερε να κάνει ο Αλβανός επιθετικός, το έκανε έκανε ο Βλάμης στο 40ο λεπτό λεπτό, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα μας.

Με το... καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου ο Αρώνης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας, κάνοντας το 2-0 στο 55.

Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κοτσοβός, ο οποίος στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Τέλος, η διοίκηση της ομάδας, αλλά και οι ποδοσφαιριστές θα ήθελαν να ευχαριστήσουν την Αθηναΐδα για την άψογη φιλοξενία.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Σταύρος Παπανδρέου): Κόρδας, Κοζάκης (Νομικός), Λεονάρντο, Σέχου, Βλάμης, Γεωργιάδης, Αρώνης (Πλατέλλας), Κασπίρης, Κοτσοβός, Μιτσάνι (Ερμάλ), Βαφειάδης (Βλαχόπουλος)