Άνετη νίκη με 3άρα

Τη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η ομάδα μας εντός έδρας κόντρα στον Ολυμπιακό Λιοσίων, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αθηνών.

Οι παίκτες του Παπανδρέου μπήκαν δυναμικά απ το πρώτο λεπτό του αγώνα, δείχνοντας ότι η νίκη αποτελεί μονόδρομο.

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Αρώνης, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν στην πίεση των παικτών της ομάδας μας σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Με γκολ ξεκίνησε και το 2ο ημίχρονο, καθώς στο 56ο λεπτό ο Κοτσοβός έκανε το 2-0, με τον Μιτσάνι να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα, σκοράροντας με απευθείας εκτέλεση φάουλ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ(Σταύρος Παπανδρέου): Κόρδας, Κοζάκης, Ντάφλας (54᾽Νομικός), Λεονάρντο, Σέχου (75´ Πλατέλλας), Γεωργιάδης, Αρώνης (75᾽ Τζινευράκης), Βλάμης, Βαφειάδης (66᾽ Βλαχόπουλος), Κασπίρης (66᾽ Μιτσάνι), Κοντσοβός