Ήττα απ᾽ τους Τράχωνες

Την ήττα με 2-0 δέχθηκε η ομάδα μας εντός έδρας, στην έναρξη του δεύτερου γύρου της ΕΠΣ Αθηνών.

Οι παίκτες του Αλέξη Μαντζούνη έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, παίρνοντας όμως στη συνέχεια τον έλεγχο της αναμέτρησης.

Κράτησαν τη μπάλα και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, όμως οι δυσκολία που είχαν να μετατρέψουν τις φάσεις που δημιουργούσαν σε γκολ τελικά τους στοίχισε.

Με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-0 με αντεπίθεση, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να μειώσουν το σκορ και να μπουν ξανά στον αγώνα, χωρίς όμως να το καταφέρουν.

Πολύ δυναμικό το παρών του κόσμου της ομάδας μας, ο οποίος δεν σταμάτησε ούτε λεπτό να τραγουδάει και να εμψυχώνει τους παίκτες μας.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Μαντζούνης): Μανώλης, Καρπέτας (59᾽ Βλαχόπουλος), Ζιάι (59᾽ Γερογιάννης), Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης , Αρώνης, Βλάμης (74᾽ Ντάφλας), Ερμάλ (74᾽ Μιτσάνι), Κοτσοβός, Κασπίρης (59᾽Νομικός)