Ισοπαλία στο Γουδή

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα μας κόντρα στον Άγιο Θωμά στο Γουδή, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αθηνών.

Οι παίκτες του Σταύρου Παπανδρέου ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν στο 8ο λεπτό να πάρουν προβάδισμα με σκόρερ τον Μιτσάνι.

Μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Άγιος Δημήτριος είχε τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει και να σκοράρει εκ νέου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν με διάθεση να πιέσουν και κατάφεραν στο 50 να ισοφαρίσουν τον αγώνα.

Η ομάδα μας από εκείνο το λεπτό και μετά προσπάθησε να αντιδράσει, ανέβηκε επιθετικά, αλλά δεν μετέτρεψε σε γκολ καμία από τις φάσεις που δημιούργησε.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Σταύρος Παπανδρέου): Κόρδας, Κοζάκης, Καρπέτας (54᾽ Βαφειάδης), Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης, Αρώνης, Βλάμης, Μιτσάνι (78᾽ Ερμάλ), Κασπίρης (66᾽ Νομικός), Κοτσοβός