Αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η ομάδα μας από τη Διάνα Ηλιούπολης και αποκλείστηκε στη φάση των "16" από το Κύπελλο της ΕΠΣΑ.

Οι παίκτες του Αλέξη Μαντζούνη έκαναν ένα πάρα πολύ καλό ματς και παρά το γεγονός ότι έμειναν πίσω στο σκορ στο 30ο λεπτό, κατάφεραν στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49' να ισοφαρίσουν σε 1-1 με σκόρερ τον Ερμάλ.

Από την ισοφάριση και μετά πίεσαν ακόμα περισσότερο, ώστε να καταφέρουν να φτάσουν στο 2ο γκολ, όμως δέκα λεπτά πριν το φινάλε οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-1 και πήραν την πρόκριση.

Σε κάθε περίπτωση η πορεία της ομάδας μας στο Κύπελλο, καθώς και η εμφάνισή της στη συγκεκριμένη αναμέτρηση ήταν άκρως ικανοποιητική και με λίγο περισσότερη τύχη θα μπορούσε να έχει συνδυαστεί και με πρόκριση.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Αλέξης Μαντζουνης) Κόρδας, Καρπέτας (46' Γερογιάννης), Γαβαλάς, (46' Βλαχόπουλος), Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης (90' Ντάφλας), Αρώνης (90' Ζιάι), Βλάμης, Ερμάλ, Κασπίρης, Κωτσοβος